Znalezienie odpowiedniego prezentu na Dzień Dziecka bywa nie lada wyzwaniem. Im dziecko starsze, tym trudniej kupić odpowiedni prezent. Dzieci same często nie wiedzą, czego chcą. Okazuje się bowiem, że mają … wszystko. Komórki, laptopy, gry, zabawki, tablety, gadżety…

Zbliża się Dzień Dziecka. Co kupić dziecku, które już wszystko ma?

My pride and joy. happy parents spending time at home and hugging his young son, smiling

Znalezienie odpowiedniego prezentu na Dzień Dziecka bywa nie lada wyzwaniem. Im dziecko starsze, tym trudniej kupić odpowiedni prezent. Dzieci same często nie wiedzą, czego chcą. Okazuje się bowiem, że mają … wszystko. Komórki, laptopy, gry, zabawki, tablety, gadżety…

Ilość okazji do kupna prezentu w ciągu roku jest spora a i często chętnych do kupna prezentu nie brakuje. Ciężkie zadanie stoi nie tylko przed rodzicami ale również przed wujkami i ciociami czy dziadkami, którzy chcieliby sprawić radość i podarować coś przydatnego, co naprawdę ucieszy dziecko, a jednocześnie będzie wartościowe.

Wybieraj prezenty, które wspierają rozwój dziecka

Czy może być coś lepszego niż wsparcie rozwoju i edukacji dziecka? Coraz większe wyzwania stoją przed nowoczesną edukacją. Współczesny świat rozwija się i zmienia w tak szybkim tempie, że tradycyjne metody nauki coraz bardziej tracą na znaczeniu. Dzieci i młodzież chętniej się uczą jeżeli towarzyszy temu świetna zabawa, gdy widzą efekty swojej pracy, gdy wiedzę mogą zastosować w praktyce. Uczą się poprzez doświadczanie.

Takie podejście do nauki jest efektywne i motywujące. Warto pomyśleć o tym, czy prezent, który wybraliśmy, zachęca do spędzania czasu w sposób ciekawy i wartościowy, mobilizuje do nauki, a także jest zgodny z zainteresowaniami obdarowanego. Postarać się, by było to coś naprawdę wyjątkowego, co miło zaskoczy, a także w sposób istotny „zaprocentuje” przy kolejnych etapach edukacji, da umiejętności i perspektywy na lepszą przyszłość…

„Za naszych czasów, było… inaczej”

Patrzymy za okna i z tęsknotą wspominamy nasze dzieciństwo. Spotkania na trzepaku, skakanie w gumę, granie na boisku w piłkę. Czasy się zmieniły. Dzieci wychowują się i dojrzewają w elektronicznej rzeczywistości. Oczekiwania względem prezentów także się zmieniły, rzadziej dziecko marzy o nowym rowerze…

Możemy się zastanawiać czy to dobrze czy źle, ale tego nie zmienimy. W przyszłości technologii w naszym życiu będzie jeszcze więcej. Współczesna młodzież musi być w stanie nie tylko umiejętnie z niej korzystać, ale przede wszystkim rozumieć ją i nad nią panować.

Światowe Forum Ekonomiczne prognozuje, że 65 proc. dzieci, które uczą
się w tej chwili w szkołach podstawowych, będzie w przyszłości pracować w zawodach, które dziś
jeszcze nie istnieją – w większości powiązanych z IT i nowymi technologiami. 

Możemy próbować chronić dzieci przed nowymi technologiami, ale możemy też wykorzystać zainteresowanie dzieci i młodzieży nimi i pomóc im, nauczyć się z nich korzystać, spożytkować te zainteresowania, wykorzystać je do rozwijania przydatnych umiejętności. Rozbudzić w dzieciach pasję.

Pozwolić by wybrana gra czy program, zamiast zabijania czasu, pomogły rozwinąć umiejętności logicznego myślenia, analitycznego myślenia, rozwiązywania problemów, kreatywności. Są to umiejętności uniwersalne, które przydadzą się każdemu dziecku, bez względu na to, czy będzie chciało w przyszłości zostać programistą, czy lekarzem. 

 

Podaruj dobry start w przyszłość. Język XXI wieku!

Znajomość podstaw programowania jest jedną z najważniejszych umiejętności w XXI wieku. Komisja Europejska wymienia programowanie wśród kluczowych kompetencji przyszłości.

Programowanie? To dziecinnie proste! 

Nauka programowania nie sprowadza się jedynie do pisania linijek kodu. W jej trakcie rozwijane są umiejętności bardzo uniwersalne: zdolność logicznego myślenia; rozumienia przyczyn i skutków; rozwój kreatywności, analizy i rozwiązywania problemów.  Z całą pewnością te zdolności zaprocentują na dalszym etapie edukacji, bez względu na to, jaką ścieżkę zawodową dzieci wybiorą. 

Z drugiej strony wielu uczestników faktycznie szybko załapuje bakcyla programowania i w przyszłości celuje w pracę w sektorze IT. W takim przypadku zyskują oni istotną oni przewagę nad osobami, które będą dopiero poznawać poszczególne zagadnienia i mogą liczyć na najlepsze perspektywy w branży. Z nauką programowania jest jak z nauką języka obcego – im wcześniej dziecko zacznie się go uczyć, tym łatwiej i szybciej się go nauczy.

„Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką”

Bill Gates – informatyk, współzałożyciel Microsoftu

Alzheimer? Demencja? Badania nie pozostawiają złudzeń.

Od lat 90tych stale prowadzone są badania dotyczące wpływu programowania na rozwój mózgu. Okazuje się, że osoby uczące się programowania osiągają dużo lepsze wyniki w testach na zdolności poznawcze. Inne badania pokazują, że nauka kodowania przyspiesza proces przyswajania wiedzy poprzez rozwijanie zdolności kognitywnych. W konsekwencji, znacznie lepiej zapamiętujemy informacje, a poddawany stałej gimnastyce mózg jest dużo zdrowszy i bardziej odporny na demencję oraz chorobę Alzheimera.

Kurs programowania – prezent, który zaprocentuje w przyszłości

Ciekawym pomysłem na prezent dla dziecka, zwłaszcza zainteresowanego komputerami, są kursy programowania. Uczestnicząc w nich dziecko zacznie rozwijać umiejętności, które zapewnią mu lepszą przyszłość. Kursy programowania dla dzieci to nauka poprzez zabawę, która jednak zmusza do wysiłku intelektualnego.

Naukę programowania dziecko może rozpocząć w domu, w zaciszu swojego pokoju, przy swoim komputerze. Taki kurs może realizować popołudniami, w deszczowe weekendy lub przerwy między wakacyjnymi wyjazdami. Kurs możemy realizować także na wakacjach, z dowolnego miejsca na ziemi, byle tylko z dostępem do komputera i Internetu.

W jaki sposób wygląda nauka programowania dla dzieci?

Nauka podczas kursów programowania dla dzieci jest dostosowana do wieku i stopnia zaawansowania uczestników. W przypadku najmłodszych rozpoczęcie od pisania linijek kodu mogłoby wręcz zniechęcać – dlatego też stosuje się atrakcyjne narzędzia graficzne takie jak Scratch, gdzie dziecko układa różnego rodzaju klocki czy bloczki. Dla nastolatków natomiast bardzo ciekawą opcją jest nauka Pythona, w którym można zdawać maturę z informatyki.

Proponujemy kursy, podczas których dziecko samodzielnie realizuje zadania korzystając przy tym z materiałów udostępnionych na platformie (takich jak filmiki, gotowe programy czy quizy utrwalające wiedzę), a jednocześnie cały czas ma wsparcie doświadczonego Instruktora. To bardzo wygodne – można uczyć się w każdej chwili, na przykład zaplanować kolejne lekcje tak, by nie kolidowały z natłokiem zajęć w szkole, czy uczyć się podczas wyjazdu do dziadków i dowolnie zaplanować powtórki. Jednocześnie gdy pojawią się pytania czy wątpliwości, można zadać pytanie na czacie lub umówić się na indywidualne konsultacje z Instruktorem.

Jak widać, korzyści z takiego prezentu jest mnóstwo:

  • rozbudzenie zainteresowania naukami ścisłymi;
  • ćwiczenie umiejętności logicznego myślenia, kojarzenia faktów, rozwiązywania problemów;
  • rozwój kreatywności i wyobraźni;
  • ćwiczenie jednocześnie prawej i lewej półkuli mózgu;
  • pozytywny wpływ na kolejne etapy edukacji – szansa na lepsze wyniki na maturze i interesujące studia.
  • możliwości, by wcześnie poznać perspektywiczną branżę i być lepiej przygotowanym do szukania dobrze płatnej pracy.

Wczesne rozpoczęcie nauki programowania ma wiele plusów: to doskonały trening logicznego myślenia, rozwijanie kreatywności i wyobraźni, a wreszcie – dzięki ciekawym narzędziom i doświadczonym instruktorom – wspaniała przygoda dla dziecka. Kursy programowania dla najmłodszych są bardzo angażujące. Warto rozważyć ich zakup jako prezent na Dzień Dziecka. To zdecydowanie mądrzejszy wydatek niż kolejny gadżet stojący na półce.

Kursy programowania i tworzenia gier ZOBACZ

Udostępnij:

https://fabrykanaukowcow.pl/2023/zbliza-sie-dzien-dziecka-co-kupic-dziecku-ktore-juz-wszystko-ma

Kontakt

Biuro Obsługi Klienta

pn - pt 8:00 - 18:00

Fabryka Naukowców Sp. z o.o

ul. Ziemowita 1 (II piętro)

44-100 Gliwice

NIP: 631 265 15 26

REGON: 243429166

KRS: 0000486954

FabrykaNaukowców - Copyright © 2023 FabrykaNaukowców Wszystkie prawa zastrzeżone