AUKCJA WOŚP - ZIMOWISKO od 500 zł!

Przekazaliśmy na licytację na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udział w Zimowisku (do wyboru Zimowisko Młodych Naukowców lub Zimowisko Rycerzy Jedi). Aukcja dotyczy udziału jednego dziecka w II turnusie Zimowiska w Tatrach! Cały dochód z aukcji zostanie przekazany na rzecz WOŚP.

Aukcja: http://bit.ly/2EyE2gd

Zapraszamy do licytowania!

Warsztaty z robotyki w ramach WOŚP

Siema! Jak co roku, wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy! 14 stycznia zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 5 do 13 lat do wspólnej zabawy na warsztatach z robotyki!

Przyjdź i wspieraj razem z nami zbiórkę WOŚP na szczytny cel, jakim wyrównanie szans w leczeniu noworodków!

Podczas warsztatów będziemy budować roboty z klocków LEGO Wedo i LEGO Mindstorms EV3! Przyjdź, zbuduj robota, zaprogramuj i sprawdź czy działa! Działa? Robota wykonana - czas za zabawę! Na koniec, nagroda - pamiątkowy dyplom!

Warsztaty odbędą się 14 stycznia (niedziela) w godz. 10:00 – 18:00 w Instytucie Fizyki im. Augusta Chełkowskiego przy ulicy Uniwersyteckiej 4 w Katowicach (sala 9A)! Żeby wziąć udział w warsztatach, wystarczy przyjść (nie ma zapisów!) i zasilić dowolną kwotą puszkę WOŚP, którą będą mieli Prowadzący warsztaty!

Szczegółowe informacje znajdują się na specjalnie utworzonym wydarzeniu na fb: https://www.facebook.com/events/140328196629731

Do zobaczenia!

Konkurs Mikołajkowy – wyniki!

Spośród 175 fantastycznych prac konkursowych, musieliśmy wybrać 4 - po jednej w każdej z kategorii (klocki Lego i Klocki Plus Plus) i po jednej w każdej placówce (Gliwice, Katowice). Po długich dyskusjach, udało nam się wybrać 4 prace. Przy ich wyborze kierowaliśmy się przede wszystkich nieszablonowym, innowacyjnym podejściem i pomysłowością w zastosowaniu klocków!

Czytaj więcej: Konkurs Mikołajkowy – wyniki!

Media Tent – Technologie od urodzenia

4-5 listopada serdecznie zapraszamy do Gliwic na Targi "Media Tent. Nowe technologie od urodzenia"! W programie mnóstwo atrakcji! My będziemy zarówno z warsztatami z budowy robotów Lego, ale także ze stoiskiem sklepowym Robotiklo i robotami z serii Hexbugami! Do zobaczenia!

Giełda Pracodawcy i Przedsiębiorczości

Lubisz klocki Lego, roboty, a Twoim trzecim językiem, jest język programowania? Szukasz fajnej, elastycznej pracy, która pozwoli Ci się rozwijać, a jednocześnie da poczucie, że robisz coś ważnego? A może masz jakiś ciekawy pomysł i szukasz ludzi pełnych pasji i energii, którzy pomogą Ci go wdrożyć w życie?

Przyjdź 26 października na targi Giełda Pracodawcy i Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej, poznajmy się i porozmawiajmy o możliwej współpracy!

Noc Naukowców Politechniki Śląskiej 2017

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Nocy Naukowców za tysiące linijek kodu w Scratch'u w ramach warsztatów "Stwórz własną grę!", dziesiątki metrów "Polimerowych Robaków" oraz niesamowite zaangażowanie podczas pokazów "Robotyka wokół nas".

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia ZOBACZ

Dni Otwarte Fabryki Naukowców na Uniwersytecie Śląskim!

30 września – 1 października zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 5-13 lat do Fabryki Naukowców na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Czeka na Was mnóstwo atrakcji! Każde dziecko będzie mogło zmierzyć się z budową i programowaniem prawdziwych robotów ze specjalnych Klocków LEGO lub zaprogramować swoją pierwszą grę. Rodziców w tym czasie zapraszamy na spotkanie przy kawie, podczas którego przedstawimy program kursów semestralnych, opowiemy co dokładnie robią dzieci na zajęciach, czego się uczą oraz jakie umiejętności zdobywają i rozwijają podczas zajęć.

Czytaj więcej: Dni Otwarte Fabryki Naukowców na Uniwersytecie Śląskim!

Dni Otwarte Fabryki Naukowców w Gliwicach!

23-24 września zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 5-13 lat do Fabryki Naukowców w Gliwicach. Czeka na Was mnóstwo atrakcji! Każde dziecko będzie mogło zmierzyć się z budową i programowaniem prawdziwych robotów ze specjalnych Klocków LEGO lub zaprogramować swoją pierwszą grę. Rodziców w tym czasie zapraszamy na spotkanie przy kawie, podczas którego przedstawimy program kursów semestralnych, opowiemy co dokładnie robią dzieci na zajęciach, czego się uczą oraz jakie umiejętności zdobywają i rozwijają podczas zajęć.

Czytaj więcej: Dni Otwarte Fabryki Naukowców w Gliwicach!